Çeyrek Altın bankaya satılır mı?

Çeyrek Altın bankada bozdurulur mu?

Çeyrek altın bankaya satılır mı? Bu sorunun cevabı evet satılabilir. Birçok banka artık altın alışı ve satışı yapmaktadır. İsteğiniz üzerine istediğiniz bankaya çeyrek ve ya diğer altın çeşitlerinizi satabilirsiniz. Bankalarında bu piyasaya girmesi şunu, belirtiyor ki altın yatırımı oldukça kazançlı bir iş.


çeyrek altın bankada bozdurulur mu?


Çeyrek altın bankaya satılır mı? Güvenile bilir mi? Buda önemli bir soru aslında satmak istediğiniz ziynet eşyanızı daha önce güvenilir. Bir kuyumcu tarafından fiyat aldıktan sonra bankaya satmanız. Hem sizleri kuşkuda bırakmayacak hem de yatırımınızı gerçek fiyatına fahiş fiyatlara satmamanızı sağlayacaktır. Bankaların bu sektöre girmesi kuyumcuları da etkilemiş bir durumda olduğu belli. Bazı bankalar altın hesapları açıp insanları bankada işleyen bir yatırıma teşvik etmeye çalışmakta. Bu hesaplar birçok kişiye de mantıklı gelmekte. Bunun sebebi, altınları yastık altında saklamak yerine daha güvenli bir yerde olması insanlarımızı rahatlatıyor.

Son 1 yıldaki Çeyrek Altın fiyatının değişim grafiğiBankalara altın satışı nasıl gerçekleşiyor.

Kişi altınlarını ziynet eşyalarını alıp şubeye götürüyor. Altınlar burada uzmanlar tarafından inceleniyor, ayar ve ağırlıkları tespitinden sonra, altının fiyatı belirleniyor. Sizlere bir fiyat veriliyor kabul edip satmak tamamen size kalmış. Satmak istediğiniz altında işçilik fazla ise o ne olacak. Eğer satmak istediğiniz altınızda işçilik fazla ise bankaya satmanız pek iç açıcı olmuyor. Bankalar, altının sadece saf miktarını dikkate almakta. Eğer ki sizler takınızı alırken işçilik ödediyseniz bankalar bu işçiliği dikkate almıyorlar. Yani Çeyrek, Yarım ve ya tam altınlarınızı bankaya satmak daha mantıklı ama takı olarak kullandığınız altınları bankalara satmak çokta akıllıca olmayacak gibi görünüyor. Bankaların altın alımında fiyatların çok oynadığı da fazlasıyla belirgin çünkü alış ve satış fiyatları arasında ortalama 4 - 5 Türk Lirası oynadığını görebiliyoruz. Bu durumda bir mağduriyet olduğu çok açık görünüyor. Bu mağdurluğa yakalanmamak için piyasayı iyi takip edip elinizdeki ziynetinizin gerçek düzeyde ne kadar fiyatı olduğunu belirleyip banka satışlarında bunları göz önünde bulundurmanız sizleri mağdur etmeyecektir.

Çeyrek altın bankaya satılır mı? Evet satılabilir, ama belli koşullara ve altının fiyatına dikkat edilmesi gerekir.

Güncel çeyrek altın fiyatlarını takip etmek için -> Çeyrek Altın Fiyatları


Altın Hesaplama

  • Altından TL'ye
  • TL'den Altına

Altın Miktarı ile TL Hesaplama

ÇeşitMiktar Bozdurma Satın Alma
Çeyrek Altın
Çeyrek Altın 2023
Gram Altın (24 Ayar)
Bilezik (22 Ayar)
Ata Lira

TL ile Altın Miktarı Hesaplama

ÇeşitMiktar Bozdurma Satın Alma
Çeyrek Altın
Çeyrek Altın 2023
Gram Altın (24 Ayar)
Bilezik (22 Ayar)
Ata Lira
Euro cinsinden altin fiyatlarini bu sayfada takip edebilirsiniz. Almanya, Fransa, Belcika icin..
Papaz Brunson davası ve dava sonucu Dolar/TL kurunu nasıl etkiler? Rahip Andrew Brunson, yani,..
Altına yatırım yaparken dikkat edilecek hususlar. Altın onsuna yatırım yapmak mantıklı mı?..
Çeyrek Altın fiyatı sürekli artar mı? Altın her daim yükselir mi? Altın düşüş yapar..