Dolar ne olur 2017 güncel yorumlar

Dolar 2017 yılında nasıl seyir edecek?

2016 yılı boyunca sürekli olarak artış gösteren Dolar, geçtiğimiz günlerde sonuçlanan Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık Seçimleri’nin ardından, haftaya artış ile başlamıştı. Trump ile yeni bir döneme başlayan Amerika, Obama döneminde para politikalarında iyileşmeler göstermiş, bunun sonucunda da sürekli olarak rekabet halinde olunan Avrupa Birliği ülkelerinin para birimi olan Euro karşısında öne geçmişti.

dolar

Dolar ne olur: Artar mı? yoksa Azalır mı?

Amerikan Doları’nın değerinde meydana gelen bu artışın, 2017 yılına yaklaşırken nasıl bir hal alacağı ya da bu artışın sürekli olarak devam edip etmeyeceği konusunda ise, uzman yorumları ve analizleri yavaş yavaş ortaya çıkmış durumdadır. Dolar 2017’de artar mı azalır mı şeklinde başlayacağımız sorumuzda, genel olarak uzman görüşlerinde artış olacağı yönünde eklemeler yapılmaktadır. Dolar hakkında yaptığı açıklamalar ile, yatırımcıların ilgi odağı olan William Jackson, Dolar’ın artışının hızlı bir şekilde devam edeceğini, özellikle de Euro karşısında bu artışın olacağı görüşünde olduğunu bildirdi.

Dolar TL kuru Grafiği

Dolar 5 aylık grafik

Aşağıda son 5 ayın dolar/tl grafiği yer almaktadır.

Dolar ve Euro, TL karşısında ne yapacak?

Parite hesaplamaları sırasında birbirleri ile kıyaslanan Amerikan Doları ve Euro, bu sebepten dolayı kullanıcısına da ciddi kazançlar elde ettirecektir. Türk Lirası karşısında da 3 liranın üzerine çıkan ve artmaya devam eden Amerikan Doları, 2017 yılında bu değerini 3,40 civarına çıkartması muhtemel olarak bakılmaktadır. Türkiye ve Amerika arasındaki ilişkilerin artması ve yeni bir döneme başlayan Amerika’da uygulanacak para politikaları, bu durumun daha da netleşmesini sağlayacaktır.

dolar ne olacak

Dolar kuru 2017 için teknik yorumlar ne durumda?

Dolar 2017’de artar mı diye merak içerisinde olanlar için, Amerikan Merkez Bankası’nın almış olduğu kararları söylemekte de fayda vardır. Yeni dönemde sıkı bir maliye politikası izleyecek olan Amerika Birleşik Devletleri, hem ülke ekonomisinin düzeltilmesi hem de eksik kalan para politikalarının tamamlanması için, bono ve tahvil satışlarına devam edeceğini açıkladı. Başkanlık seçiminin ardından Amerikan Doları’nda meydana gelen artış kendisini hemen gösterirken, uygulanacak olan bu para ve maliye politikaları da, 2017 yılında Amerikan Doları’nın 3,40 civarında olacağına işaret etmektedir. Bu varsayımları, Forex teknik analizleri de aynı şekilde desteklemektedir.
Çünkü, Amerikan Doları’nda meydana gelen artış nedenlerine baktığımızda, güncel makro ekonomik veriler ışığında, artışlar olacağını anlamak, çok da zor olmayacaktır.

Dolar kurunu nasıl öğrenebilirim?

Dolar kurunu ceyrekaltinfiyatlari.com'un dolar sayfasından öğrenebilirsiniz. -> Dolar Türk Lirası kuru

Dolar kuru canlı takip için ne yapmalıyım?

Dolar/Türk Lirası kurunu canlı olarak takip edebilmek için TLkur.com sitesini kullanabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ederek, dolar kurunun anlık değişimlerini ve son değerini takip edebilirsiniz.
Canlı dolar takibi için -> Dolar.

Altın Hesaplama

  • Altından TL'ye
  • TL'den Altına

Altın Miktarı ile TL Hesaplama

ÇeşitMiktar Bozdurma Satın Alma
Çeyrek Altın
Çeyrek Altın 2023
Gram Altın (24 Ayar)
Bilezik (22 Ayar)
Ata Lira

TL ile Altın Miktarı Hesaplama

ÇeşitMiktar Bozdurma Satın Alma
Çeyrek Altın
Çeyrek Altın 2023
Gram Altın (24 Ayar)
Bilezik (22 Ayar)
Ata Lira
Euro cinsinden altin fiyatlarini bu sayfada takip edebilirsiniz. Almanya, Fransa, Belcika icin..
Papaz Brunson davası ve dava sonucu Dolar/TL kurunu nasıl etkiler? Rahip Andrew Brunson, yani,..
Altına yatırım yaparken dikkat edilecek hususlar. Altın onsuna yatırım yapmak mantıklı mı?..
Çeyrek Altın fiyatı sürekli artar mı? Altın her daim yükselir mi? Altın düşüş yapar..