Euro ne olur? 2017 güncel tahminler

Euro TL kurunda neler olur?

Dünya genelinde geçerliliği olan ve değer açısından da birçok ülkenin para birimine göre daha fazla bir karşılığı olan Euro, 2016 yılına kadar yakalamış olduğu istikrarı, yavaş yavaş kaybetmeye başladı. Kasım ayı içerisinde yaşamış olduğu düşüşlerin ardından da %5 kadar gerileyen Euro, yatırımcılarını düşündürmeye başlamış durumdadır. Hem borsa piyasalarında hem de Forex sistemleri üzerinden, en fazla işlem gören ve Euro Dolar paritesinde yıllarca üstün olmuş Euro’nun bu düşüşleri, yatırımcıları da olumsuz etkilemiştir. Öyle ki, Euro yatırımcıları, zarar edecekleri halde bile ellerindeki birimleri farklı dövizlere çevirmiş durumdadır. Çünkü, yatırımcıların geneli, Euro 2017’de artar mı sorularına, inanarak artar cevabını verememektedirler. Bu da, yatırımlar sırasında, yatırımcıların geleceğe yönelik beklentilerinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne sermektedir.

euro ne olur

Euro uzun vadede ne olacak?

Euro’nun Türk Lirası üzerindeki değeri şuan 3.5 liranın üzerinde olabilir. Fakat, yaşanan güncel siyasi olaylara bakıldığında, Türk Lirası’nın da 2017 yılına doğru değer kazanacağını göstermektedir. Çünkü, 15 Temmuz sürecini ve Suriye ile içerisinde bulunduğumuz savaş dönemlerinde bile, istikrarlı bir şekilde değerini koruyan Türk Lirası, Euro’yu kalkındırmak zorunda da kalmamıştır. Şuan Avrupa Birliği uyum sürecinde olduğumuz halde, Avrupa Birliği ülkelerinin bir türlü verdikleri sözleri yerine getirmemeleri, Türkiye için Avrupa Birliği sürecini olumsuz yönde etkilemektedir. Birçok para birimi karşısında zayıflayan Türk Lirası, Euro karşısında da zayıflamasını sürdürse de, TCMB'nin almayı düşündüğü önlemler ve ekonomik istikrar tekrar sağlandığında; dolar karşısında düşüş gösteren euro kurunun tl karşısında da düşmesini beklemekteyiz.

Son 1 yılda Euro'nun TL karşısındaki değişim grafiği


Euro ne olur? artar mı & azalır mı ?

Hangi döviz kuru olursa olsun, güncel veriler ışığında değerlendirmeler yapmak çok doğru olacaktır. Bu yüzden, Türkiye’nin iç karışıklıklar ve savaşlar ile geçirdiği şu günlerde dahi değer kaybetmemesi, buna karşılık, Avrupa ülkelerinde de yaşanan olaylar incelendiğinde, Euro 2017'de artar mı azalır mı sorularına cevap olarak, uzun vadede azalacağını söyleyebiliriz. TL’nin zayıflamasıyla bir süre artma daha artma ihtimali bulunan Euro, dolar karşısında zayıflamaya devam edebilir. Ve TL normal seyrine döndüğünde Euro/TL kurunda düşüşler gözlemleyebiliriz.

euro ne olur

Euro'nun dolar karşısındaki durumu

Aynı zamanda, sizler için vereceğimiz bu tavsiyeyi, yatırımcıların ellerinde bulundurdukları Euro birimlerini, hızlı bir şekilde Dolar ile değiştirmelerini, Amerikan Doları’nın da Euro paritesi karşısında hızlı bir artış yaşamasını, örnek olarak verebilir, yatırımcıları bilgilendirmiş olabiliriz.

Euro kurunu canlı olarak takip etme

Euro/TL kurunu; TLkur sitesinde canlı olarak takip edebilirsiniz. Anlık düşüş veya yükselişleri yansıtan tlkur sitesinin euro sayfasına gitmek için -> Euro adresini ziyaret edebilirsiniz.

Euro kurunu ayrıca, Çeyrek Altın'ın euro bölümünde öğrenebilirsiniz -> Euro Kuru.

Altın Hesaplama

  • Altından TL'ye
  • TL'den Altına

Altın Miktarı ile TL Hesaplama

ÇeşitMiktar Bozdurma Satın Alma
Çeyrek Altın
Çeyrek Altın 2023
Gram Altın (24 Ayar)
Bilezik (22 Ayar)
Ata Lira

TL ile Altın Miktarı Hesaplama

ÇeşitMiktar Bozdurma Satın Alma
Çeyrek Altın
Çeyrek Altın 2023
Gram Altın (24 Ayar)
Bilezik (22 Ayar)
Ata Lira
Euro cinsinden altin fiyatlarini bu sayfada takip edebilirsiniz. Almanya, Fransa, Belcika icin..
Papaz Brunson davası ve dava sonucu Dolar/TL kurunu nasıl etkiler? Rahip Andrew Brunson, yani,..
Altına yatırım yaparken dikkat edilecek hususlar. Altın onsuna yatırım yapmak mantıklı mı?..
Çeyrek Altın fiyatı sürekli artar mı? Altın her daim yükselir mi? Altın düşüş yapar..